4 zdjęcia poniżej też trochę większe
Zakładka Twój czas zmieniamy na Atrakcje
4 zdjęcia na gorze tez większe
1. zalew 2. rowery 3. Zubr 4. ciuchcia
Szlaki rowerowe:
Od Dęboszy biegną dobrze oznakowane szlaki rowerowe przygotowane tak, aby zaskakiwaly atrakcjami oraz zachęcały do dalszego przemierzania i poznawania regionu.
Hajnówka-Topiło-Hajnówka (niebieski,42 km), Hajnówka-Dubicze-Czeremcha-Piaski (czerwony,85km), Białowieski Szlak Transgraniczny (żółty, 58km), Dubicze-Topiło-Białowieża (zielony,41km), wokół Białowieży i Polany Białowieskiej (czarny,13,5km)

Szlaki piesze:
Pobyt w Dęboszach jest doskonałą okazją do wędrówek, podczas których można podziwiać największe osobliwości przyrody. To idealne miejsce dla miłośników ptaków, rzadkich gatunków zwierząt i dziewiczej przyrody.
Hajnówka-Białowieża(zielony,25km), Hajnówka-Narewka”Szlak walk partyzanckich”(czerwony,22km), Hajnówka-Orzeszkowo-Hajnówka „Szlak śladami Powstania Styczniowego”(niebieski,31km), Topiło-Białowieża(żółty,19km), Białowieża-CzerlonkaOsada-Zwierzyniec(niebieski,17km), Białowieża –„Miejsca Pamięci Narodowej”(czerwony,14km), Białowieża-Siemianówka(niebieski, 41km), Białowieża-Narewka(żółty,21km)

Amatorzy kąpieli i sportów wodnych mogą wybrać się na pobliski Zalew Bachmaty z pełną infrastrukturą turystyczną. To około 8 km od Dęboszy. W okolicy znajdują się również Zalew Repczyce z piaszczystą plażą i kąpielisko nad Zalewem Siemianówka z możliwością żeglowania.
Ścieżki edukacyjne: „Górniańskie łąki” z wieżą widokową (4km); przylatują tu rzadkie gatunki ptaków, „Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich”(0,5km), „Drzewa Puszczy”(4km), „Krajobrazy Puszczy”(5,4km) „Miejsce Mocy” (0,5km)
Turystyczna Kolej Wąskotorowa: z Hajnówki do Topiła i Doliny Leśnej
Wyprawy drezyną ręczną www.drezyny.net

To trzeba zobaczyć
Sobór Św. Trójcy w Hajnówce jedna z najciekawszych architektonicznie cerkwi w Polsce. Dekoracje wnętrza wykonali artyści polscy,greccy, bułgarscy i rosyjscy. Każdego roku w maju odbywają się tu koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej”.
Zabytkowa cerkiew w Dubiczach Cerkiewnych zbudowana w 1947r. z rzadko spotykanymi, stylowymi kopułami. Perełka budownictwa sakralnego: cerkiew w Werstoku, która ma ponad 250 lat.
Park Miniatur i Zabytków Podlasia w Hajnówce – prezentuje znaczące obiekty architektury Podlasia (skala 1:25)
Obiekty Białowieskiego Parku Narodowego. Zabudowania carskie.
Wiatrak, ule, stare chałupy w Skansenie Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia w Białowieży.