Bania

Udowodnione jest naukowo, iż po skorzystaniu z ruskiej bani u człowieka rozwija się umysł, pojawia się uczucie świeżości oraz rześkości. Skóra człowieka jest odmładzana, a organizm nabiera siły. Lekarze potwierdzają też, że korzystanie z ruskiej bani poprawia przemianę materii, zwiększa odporność, a przede wszystkim poszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu poprawia obieg krwi oraz zaopatrzenie narządów w tlen.
Bania opalana jest drewnem, wilgotność powietrza jest regulowana przez polewanie rozgrzanych kamieni wodą. Po wyjściu z bani konieczne jest schłodzenie się zimnym prysznicem, wiadrem lodowatej wody lub w stawie (zimą w przeręblu). Seans w ruskiej bani to świetny relaks, ale też wysiłek dla organizmu. Dlatego w przerwie między kolejnymi wejściami do bani, należy odpocząć i koniecznie uzupełnić płyny.

Goście mają do dyspozycji wełniane czapki, witki brzozowe, peeling solny a po zakończeniu seansu napar ziołowy do wypicia przy stole w części wypoczynkowej.

PAMIĘTAJ!
ISTNIEJĄ PEWNE GRUPY CHORÓB I DOLEGLIWOŚCI, KTÓRE STANOWIĄ
PRZECIWWSKAZANIE DO KORZYSTANIA Z SAUNY.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem. Wchodząc do bani korzystający potwierdza, że jego stan zdrowia na to pozwala. Za szkody zdrowotne związane przebywaniem w ruskiej bani, nie ponosimy odpowiedzialności.

Przykładowe przeciwwskazania do korzystania z sauny:

  • ostre stany reumatyczne
  • infekcje: przeziębienie, gruźlica, ostry stan astmatyczny
  • niewydolność serca, krążenia i choroba wieńcowa i inne
  • choroby serca i nadciśnienie (najlepiej korzystać po konsultacji z lekarzem)
  • ostre stany zapalne, wrzody, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba), epilepsja, jaskra, daltonizm i inne (wskazana jest konsultacja z lekarzem)
  • kobiety w ciąży mogą przebywać w saunie, jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich, zawsze jednak powinny pamiętać, że nie wolno przekraczać dozwolonego czasu i temperatury
  • prawo do samodzielnego korzystania z sauny i łaźni mają klienci, którzy ukończyli 18 rok życia. Dzieci i osoby niepełnoletnie mogą korzystać z sauny i łaźni tylko pod opieką i na odpowiedzialność rodziców.

Regulamin korzystania z bani.